AOC C27G2E/BK 27" Full HD, VA -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: AOC
ID: C27G2E/BK
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)3000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Kosketusnäyttöcross
Kontrastisuhde (dynaaminen)80000000:1
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus165 Hz
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys81,59 ppi
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoKaareva
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
HDR-tuettucross
Näytön kaarevuusarvo1500R
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcross
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio1.2
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)612,4 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)464,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)227,4 mm
Paino (ilman jalustaa)4,14 kg
Paino (jalustan kanssa)5 kg
Virranhallinta
Virrankulutus31 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,3 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)E
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti21 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti21 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino7,5 kg
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-4 - 21,5°
Pivot-toimintocross
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Jalusta sisältyycheckmark
HDMI-johdon pituus0,8 m
DisplayPort-kaapelin pituus0,8 m
Muut ominaisuudet
Valoefektitcross
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta, Punainen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
EtureunaMusta/punainen
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Multimedia
Kiinteä mikrofonicross
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
EAN4038986111300
Liitäntävaihtoehtoina on kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yksi DisplayPort 1.2 -portti, jotka mahdollistavat useiden laitteiden, kuten pelikonsolin ja tietokoneen, samanaikaisen kytkemisen. AMD FreeSync -teknologia synkronoi näytön virkistystaajuuden yhteensopivan näytönohjaimen kanssa, mikä vähentää kuvan repeytymistä. Vaikka jalusta tarjoaa vain kallistussäädön, näyttö on yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa, mikä mahdollistaa ergonomisempien jalustojen tai seinätelineiden käytön. Käyttömukavuutta pitkien pelisessioiden aikana parantavat välkkymätön taustavalo ja sinisen valon määrää vähentävä tila.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko 27 tuumaa ja Full HD (1920 x 1080) -resoluutio
  • Kaareva VA-paneeli 16:9-kuvasuhteella
  • Enimmäisvirkistystaajuus 165 Hz ja vasteaika 1 ms (MPRT)
  • Kirkkaus 250 cd/m² ja 99.3 % sRGB-väripeitto
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.2, kuulokelähtö
  • Tukee AMD FreeSync -teknologiaa
  • Kallistussäätö (-4° – 21.5°) ja VESA 100x100 mm -kiinnitys
  • Mitat jalustan kanssa 612.4 x 464.6 x 227.4 mm