(Löytönurkka) AOC 27" Q27G2U/BK, QHD, VA -pelinäyttö
Valmistaja: AOC
ID: MTB-Q27G2U/BK-7
Löytönurkka
Käytetty
Tuote ei ole saatavilla
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2745 x 0,2745 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)3000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 160 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)50 - 146 Hz
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,58 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms (MPRT)
Värin syvyys8 bittiä
Kirkkaus250 cd/m²
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,58 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet2560 x 1440
Kosketusnäyttöcross
Kontrastisuhde (dynaaminen)80000000:1
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus155 Hz
3Dcross
Näytön teknologiaLCD-LED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys108,78 ppi
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Pinnan kovuus3H
sRGB-kattavuus (tyypillinen)121%
Adobe RGB -kattavuus90%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)86%
HDR-tuettucross
Näytön kirkkaus (tavallinen)250 cd/m²
VakiovärialuesRGB
Vasteaika (MPRT)1 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen sisääntuloKyllä
Kuulokelähdöt1
Mikrofonitulocheckmark
DVI-portticross
VGA (D-Sub) -porttien määrä0
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio1.2
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä4
Paino ja mitat
Paino5,2 kg
Laitteen leveys (jalustan kanssa)612,5 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)528,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)227,4 mm
Paino (ilman jalustaa)4,1 kg
Korkeus (ilman jalustaa)365,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)612,5 mm
Syvyys (ilman jalustaa)46,6 mm
Paino (jalustan kanssa)5,2 kg
Virranhallinta
Virrankulutus32 W
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Ulkoinen virtalähdecheckmark
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti34 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)388232
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino7,53 kg
Pakkauksen syvyys187 mm
Pakkauksen korkeus520 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätö130 mm
Kääntyvä kulma alue-32 - 32°
Kallistuskulma-5 - 23°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotHDMI, Displayport
Jalusta sisältyycheckmark
HDMI-johdon pituus1,8 m
DisplayPort-kaapelin pituus1,8 m
Muut ominaisuudet
Integroitu TV-viritincross
RaskasmetallivapaaHg (elohopea)
Kierrätettävä pakkausmateriaali100%
Valoefektitcross
Ulkokuoren pintatyyppiPintakäsitelty
Kehyksen paksuusKehikoton
Takuuaika3 vuosi/vuosia
VaatimustenmukaisuustodistuksetCE
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
EtureunaMusta/punainen
Kehyksetön muotoilucheckmark
Suorituskyky
Pikalatauscheckmark
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
AMD FreeSync -virkistystaajuusalue48 - 144 Hz
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multimedia
Kiinteä mikrofonicross
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Logistiikkatiedot
Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS)85285210
Ei sisälläElohopea
EAN4038986187121
Takuu3 vuotta
Myymälän demo. Kerran kokeiltu.
AOC Q27G2U/BK on 27-tuumainen pelinäyttö, joka on suunniteltu tuottamaan nopea ja repeilemätön kuva kilpailulliseen pelaamiseen. Näytössä on 2560x1440-resoluution QHD VA -paneeli, jonka korkea, jopa 155 Hz:n virkistystaajuus ja 1 ms:n vasteaika mahdollistavat sulavan liiketoiston. Yhdistelmä vähentää tehokkaasti liikesumeutta ja haamukuvia nopeatempoisissa peleissä. VA-paneelin ansiosta näyttö tarjoaa syvät mustan sävyt ja korkean 3000:1-kontrastisuhteen, mikä parantaa kuvan yksityiskohtia tummissa kohtauksissa.
Käyttökokemusta parantavat AMD FreeSync Premium -teknologia, välkkymätön kuva ja sinisen valon vähennystila, jotka on suunniteltu tasapainottamaan suorituskykyä ja silmien rasitusta pitkien pelisessioiden aikana. Monipuolinen ergonomia on varmistettu jalustalla, joka tarjoaa korkeus-, kallistus-, kääntö- ja pivot-säädöt. Näyttö on myös yhteensopiva 100x100 mm VESA-kiinnityksen kanssa joustavia asennusvaihtoehtoja varten. Sisäänrakennettu USB-keskitin ja useat HDMI- ja DisplayPort-liitännät tekevät oheislaitteiden liittämisestä vaivatonta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö 2560x1440 QHD-resoluutiolla
  • Litteä VA-paneeli 178 asteen katselukulmilla
  • Enimmäisvirkistystaajuus 155 Hz ja 1 ms vasteaika
  • Kontrastisuhde 3000:1 ja kirkkaus 250 cd/m²
  • Laaja väriasteikko 121 % sRGB-peitolla
  • AMD FreeSync Premium -teknologia
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.2
  • Sisäänrakennettu 4-porttinen USB 3.0 -keskitin
  • Kattavat ergonomiasäädöt ja VESA 100x100 mm -kiinnitys