Philips Evnia 6000 34M2C6500 34" WQHD, OLED/QD OLED, HDR, 175Hz -kaareva pelinäyttö
Ostovaihtoehdot
Säästä ostamalla avattu paketti tai asiakaspalautustuote.Tärkeimmät tekniset tiedot
Lue lisää| Näyttö | |
| Kuvapikselitiheys | 0,2315 x 0,2315 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000000:1 |
| Skannausalue (vaaka) | 30 - 275 kHz |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 21:9 |
| Skannausalue (pysty) | 48 - 100 Hz |
| Kuvakoko, vaaka | 80 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,7 cm |
| Näytön halkaisija | 86,4 cm (34") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 0,03 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 3440 x 1440 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 86,36 cm |
| Paneelin koko | 34 inch/86.36 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| sRGB |  |
| Suurin päivitystaajuus | 175 Hz |
| Näytön teknologia | QD-OLED |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 21:9 |
| HD-tyyppi | Wide Quad HD |
| Pikselitiheys | 109 ppi |
| Värikirjo | 99,3% |
| Näytön muoto | Kaareva |
| DDC/CI |  |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimi | Mega Infinity DCR |
| Pinnan kovuus | 2H |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 148,8% |
| Adobe RGB -kattavuus | 97,8% |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (terävin) | 450 cd/m² |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 1000 cd/m² |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | DisplayHDR 400 True Black |
| Näytön kaarevuusarvo | 1800R |
| Vakiovärialue | sRGB |
| Liitettävyys | |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2.0 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| HDCP versio | 2.2 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 2 |
| USB B-tyypin upstream-porttien lukumäärä | 1 |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 813 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 555 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 311 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 6,85 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 367 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 813 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 164 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 8,42 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 98,9 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0,3 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 31 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 35 kWh |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käyttökorkeus | 0 - 3658 m |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 35 °C |
| Käytön ulkopuolinen korkeus | 0 - 12192 m |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 16,4 kg |
| Pakkauksen syvyys | 282 mm |
| Pakkauksen korkeus | 525 mm |
| Pakkauksen leveys | 930 mm |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 20° |
| Pivot-toiminto |  |
| On Screen Display (OSD) |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 13 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältää johdot | DisplayPort, HDMI, USB |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| Käyttäjäkontrollit | Power On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back |
| Keskimääräinen vikaantumisaika | 30000 h |
| Näytön synkronoinnin tulosignaali | Erillinen synkronointi |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | DDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10 |
| Kuvanparannus | SmartImage game |
| MultiView | PBP/PIP; 2 x devices |
| Delta E | 2 |
| LowBlue-tila |  |
| EasyRead-tila |  |
| Ulkokuoren pintatyyppi | Pintakäsitelty |
| Picture by picture -toiminto (PbP) |  |
| Matala syöttöviive |  |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| Ympäristön valaistustyyppi | 3-puolinen |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium Pro |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kierrätettävä pakkausmateriaali | 100% |
| Kierrätetyn materialin prosenttiosuus | 85% |
| Ei sisällä | Elohopea, PVC/BFR |
| EAN | 8712581806262 |
| Takuu | 3 vuotta |
Tämä Philips Evnia 6000 34M2C6500 -näyttö on varustettu 34-tuumaisella (86,36 cm) OLED/QD OLED -paneelilla, joka tuottaa 3440 x 1440 pikselin WQHD-resoluution. Sen 175 Hz:n virkistystaajuus ja 0,03 ms vasteaika on suunniteltu sulavaan liiketoistoon nopeatempoisissa peleissä. Paneeliteknologia mahdollistaa erittäin korkean 1 000 000:1 kontrastisuhteen sekä syvät mustan sävyt. Näytön enimmäiskirkkaus on 1000 cd/m², mikä tukee dynaamista kuvanlaatua.
Liitäntävaihtoehtoihin kuuluu kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -portti. Sisäänrakennettu USB 3.2 Gen 1 -keskitin tarjoaa kolme alavirran A-tyypin porttia oheislaitteille sekä kuulokeliitännän. Jalustan ergonomiset säädöt ovat kattavat: näyttöä voi säätää korkeussuunnassa, kallistaa, kääntää ja kiertää pystyasentoon. Näytössä on tuki AMD FreeSync Premium Pro -teknologialle, ja kiinnitystä varten on 100 x 100 mm VESA-standardin mukainen liitäntä.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 34 tuuman kaareva näyttö WQHD-resoluutiolla (3440 x 1440)
- OLED/QD OLED -paneeli 1 000 000:1 kontrastisuhteella
- 175 Hz virkistystaajuus ja 0,03 ms vasteaika
- Laaja väriavaruus 99,3 % DCI-P3-kattavuudella